
| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 3 mm |
| Width | 3 mm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 8 |
| Height | 1 mm |
| Packaging | Reel |
| Thickness | 0.88 mm |
| RoHS | Compliant |
| Type | Simple Reset/Power-On Reset |
| Output Type | Active Low, Bidirectional |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 1 week ago) |
| Max Supply Voltage | 6.5 V |
| Accuracy | 0.8 % |
| Threshold Voltage | 3.3 V |
| Reset | Active Low |
| Reset Timeout | 170 ms |
| Number of Voltages Monitored | 1 |
| Schedule B | 8542390000 |
| Manufacturer Lifecycle Status | ACTIVE (Last Updated: 1 week ago) |
Stock: 1501
Distributors
pcbx
Unit Price$1.43286
Ext.Price$1.43286
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $1.43286 | $1.43286 |
| 10 | $1.06353 | $10.63530 |
| 25 | $0.97034 | $24.25850 |
| 50 | $0.91535 | $45.76750 |
| 100 | $0.86348 | $86.34800 |
| 300 | $0.82500 | $247.50000 |
| 500 | $0.78824 | $394.12000 |
| 1000 | $0.76345 | $763.45000 |
| 3000 | $0.70104 | $2103.12000 |
| 5000 | $0.68822 | $3441.10000 |
